,

Hakkımızda

BİLGİ MERKEZİ

Seyahat Adaptörleri ile Güvenlik

Neden SKROSS Adaptörleri Pazardaki En Güvenli Adaptörlerdir?

Tüm SKROSS ürünleri içinuluslararası güvenlik standartlarına uyulması tüm geliştirme ve üretim sürecinde ön planda yer alır. Bu da SKROSS ve rakipleri arasında hatırı sayılır bir fark yaratıyor.

Kullanıcılar için oluşabilecek olası tehlikeler adaptör doğru bir şekilde kullanıldığında tamamen ortadan kalkar.

Örneğin akım taşıyan bileşenlerdeki  minimum bağlantı uzaklığı göz önüne alınmadan bir adaptör üretildiğinde  adaptör cihaza takılı iken kıvılcım çıkarabilir ya da patlayabilir. Kıvılcım ya da patlama gibi durumlar voltaj dalgalanmalarına /yükselmelerine neden olabilir bu da cihaza zarar vermekle birlikte aynı zamanda yangına sebep olabilir.

IEC standartlarına göre üretilmiş ve bu testten geçmiş olan tüm cihazlar siz ve ekipmanlarınız için en yüksek güvenliği sağlar. Tüm SKROSS adaptörleri çok yüksek uluslararası güvenlik standartlarına sahip olup, Uluslararası Elektroteknik Komisyonu (IEC) tarafından verilenElectrosuisse sertifikasına sahiptir.

Topraklama Bağlantı Nasıl Güvenliği Sağlıyor?

Cihazınız ya da cihaz içindeki herhangi bir kablo hasar gördüğünde kıvılcım çıkabilir. 3 kutuplu cihazlarda topraklı bağlantı elektrik şokunu tamamen önler. Topraklı bağlantıda koruma elektrik akımı başlamadan yani fiş kaynak ile herhangi bir bağlantı yapmadan başlamaktadır. Bu da topraklı bağlantıların ne kadar güvenli olduğunun diğer bir kanıtıdır.

IEC Aslında Ne Yapıyor?

Uluslararası Elektroteknik Komisyonu tüm dünyadaki elektroteknikal standartları belirleyen ISO ve ITU ile de kardeş kuruluştur. Merkezi 1906 yılında İsviçrede kuruldu. Singapur, Brezilya, ABD ve Avustralya’da ofisleri bulunuyor. Ayrıca 81 üye ülke ve 83 devlet ile bağlantılıdır.

IEC’nin güvenik standartlarını bilen  tüketiciler IEC onaylı elektrikli ve elektronik ürünleri gönül rahatlığıyla kullanıyor.

Elektrik Hakkında Bilgiler

Elektrik ve Elektronik Arasındaki Fark Nedir?

Kolay bir açıklama olması adına Elektrikli cihazlar enerjiyi prizden aldığı gibi hiç değiştirmeden kullanıyor diyebiliriz.
Elektronik cihazlar ise, aldığı enerjiyi değiştirerek örneğin; dalgalı akımı doğru akıma dönüştürerek ya da akım şiddetini 220V’tan 20V’a düşürerek ya da her ikisini birden yaparak kullanır.

SKROSS  adaptörleri hem Elektrikli hemde Elektronik cihazları desteklemektedir.